Nábytek na zakázku

Chcete rekonstruovat a změnit interiér kuchyně? Máte nevyužitý prostor v rohu pokoje, chcete změnit interiér bytu podle Vašich představ a nevyhovuje Vám nabídka sériově vyráběného nábytku, jako jsou skříně nebo kuchyňské linky?

Naše firma nově, kromě výroby tradičního, sériově vyráběného nábytku, nabízí výrobu atypického nábytku, ať už kuchyní, komod, skříní nebo válend.

Ale stejně jako všechno, tak i nábytek na míru má své klady a zápory. Než učiníte konečné rozhodnutí, zkusíme Vám vysvětlit  několik základních věcí , které by jste měli znát.

Mezi klady nábytku na míru beze sporů patří:

 1. Maximální využití dostupného prostoru

Nábytek na míru může být dokonale přizpůsoben  podmínkám v konkrétním interiéru. Odpadají hlavně problémy s malou plochou a nepravidelnými, někdy křivými stěnami, situačním rozmístěním dveří a oken nebo zkosením stropu v podkrovních pokojích.

 1. Maximální přizpůsobení potřebám jeho uživatelů.

Nábytek na zakázku může být vyroben přesně pro potřeby konkrétním uživatelům, může kompenzovat fyzické předpoklady uživatele, jako je výška nebo handicap, nabízí možnost komfortu využívání, který typizovaný nábytek nemusí splňovat, nebo umožňuje zohlednit preference při používání, které zvyšují funkčnost nábytku.

 1. Velký výběr možností

Pomůže Vám splnit Vaše představy o podobě interiéru a nábytku v něm. Díky správnému výběru dekorů, materiálu, rozmístění polic, zásuvek nebo kování bude výsledná sestava nábytku plně odpovídat Vašim představám a zároveň dodá interiéru jedinečný charakter.

Mínusy nábytku na míru, která je třeba mít na paměti

 1. Představy a sny mají svou cenu

Nevýhodou nábytku na míru je především vyšší cena. Možnost vybrat si a nechat vyrobit nábytek podle vlastních představ je sice bezva, ale někdy se bohužel navyšují náklady na jeho pořízení. Design, materiál, práce a čas na realizaci a výrobu, případně montáž nábytku – to vše má svou hodnotu. Prefabrikovaný nábytek je často levnější.

 1. Čekací doba na nábytek je o trochu delší

Při výběru nábytku na míru si musíme uvědomit, že není k dispozici hned. Nákup potřebných materiálů na zakázku od dodavatelů a práce na atypickém kusu nábytku může trvat o několik dnů až týdnů déle. Pokud Vás tlačí čas, je asi vhodnější poohlédnout se po již vyrobeném nábytku na našich stránkách.

 1. Trvalá instalace

Nábytek vyrobený pro Vás na základě Vašich představ a možností většinou již nelze rozebrat a nainstalovat do jiného bytu. Je vyroben s ohledem na konkrétní místnost a interiér. U menších kusů nábytku nemusí takový problém nastat, u strýčka na verandě se atypická válenda ještě uplatní, ale u trvalých instalací, jako jsou kuchyně je prakticky nemožné kuchyň instalovat v jiném bytě. U kuchyní nastává i ten problém, že je možné je instalovat až poté, co jsou již dokončeny všechny ostatní přípravné práce na usazení, jako například položení podlah, vymalování nebo dokončení rozvodů přesně podle rozměrů kuchyně. Jakákoliv odchylka může znamenat komplikace.

 

To byly základní informace o kladech a záporech a je jen na Vás, jak se nakonec rozhodnete, kterou cestu si vyberete. Ať už to bude ta nebo ta varianta, na našich stránkách vždy naleznete řešení v podobě nového a hlavně kvalitního nábytku pro váš domov.

 

 • Home
 • Design Shoptetak.cz

  Přihlaste se prosím znovu

  Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

  Děkujeme za pochopení.

  Přihlášení